• Materská škola je jednotriedna. Poskytuje celodennú výchovno – vzdelávaciu  starostlivosť deťom od 3  roka  do 6 rokov. Poskytuje možnosť i poldenného pobytu. Je materskou školou „ rodinného typu  “  v atypických priestoroch, ktoré sa odlišujú  od typizovaných zariadení MŠ  .

Koncepcia rozvoja našej  materskej školy je zameraná na implementáciu princípov a zásad trvalej udržateľnosti, zdravého životného štýlu, kultúry zdravého a racionálneho stravovania s dôrazom na aktívny prístupu k vlastnej výžive, zdraviu a prevencii chorôb.

Deti sú spoločne vedené v jednej triede, čo prináša mnohé výhody. V heterogénnom spoločenstve sa veľmi rýchlo adaptujú a osvojujú si zabehnuté pravidlá. Mladšie deti majú tendenciu napodobňovať staršie, čím sa zvyšuje ich zručnosť a sebavedomie. Staršie deti získavajú pri kooperácii s mladšími skúsenosť zodpovednosti. V rodinnej atmosfére našej materskej školy  dokážeme efektívne pracovať s rôznymi neželanými javmi a zlozvykmi. Len atmosféra prijatia a podpory poskytuje deťom prostredie, v ktorom dokážu rásť a rozvíjať svoje schopnosti i talenty.

Utvárame  a rozvíjame národné povedomie detí prostredníctvom ľudovej slovesnosti. Poznať kultúrne tradície našich predkov, posilňovať úctu ku kultúrnym a národným hodnotám, obohacovať výchovu a vzdelávanie o regionálne prvky.

Rešpektujeme jedinečnosť dieťaťa, jeho schopnosti a potreby. Po absolvovaní predprimárneho vzdelávania naše deti nadobudnú okrem elementárnych základov kľúčových kompetencií aj elementárne základy environmentálnych kompetencií, ekológie a zdravého životného štýlu.

Zvýšená frekvencia zaraďovania environmentálnej výchovy a prvkov kultúry zdravého stravovania do výchovy a vzdelávania sa odrazí aj na záujmoch, myslení a cítení detí.

Zamestnanci materskej školy:

Petronela Pospišilová ,riaditeľka materskej školy